Admin

Mesaje : 259
Data de înscriere : 08/10/2009

Cupa Romaniei Empty
MesajSubiect: Cupa Romaniei   Cupa Romaniei Icon_minitimeMar Noi 24, 2009 3:42 pm

Discutii despre meciurile din Cupa Romaniei, doar aici.
Din cate am inteles meciurile vor incepe de saptamana viitoare, si ideal ar fi sa avem un meci pe saptamana. Se joaca cate un meci cu fiecare si se califica mai departe primele doua clasate din fiecare grupa. In acest tur intra in joc doar echipele din ligile 3 si 4. Adversarii din grupa sunt:

Mesaje : 50

MesajSubiect: Re: Cupa Romaniei   Cupa Romaniei Icon_minitimeMar Noi 24, 2009 9:06 pm

Grei adversari ne-au harazit sortii,dupa ce loc is in liga a III-a.
Care e sistemul?prima se califica sau primele doua?
Un singur meci cu fiecare echipa,sau tur - retur?
Cand incepem?Very Happy
Sus In jos
Admin
Admin
Admin

Victor a scris:

incearca sa citesti tot ce scriu altii...nici macar nu am scris mult tocmai pentru unii ca tine care se plictisesc dupa 10 cuvinte. Toate intrebarile tale au raspunsul chiar in primul mesaj din acest topic. Twisted Evil
Sus In jos
Admin
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Cupa Romaniei   Cupa Romaniei Icon_minitimeJoi Noi 26, 2009 10:45 pm

La finele acestei saptamani incepe o noua editie a Cupei Romaniei la minifotbal. Daca, editia precedenta a fost sponsorizata de SC SAL HDC, de data aceasta, SC Simoda va fi sponsorul principal. Se pare ca nostalgia absentei din campionatul de minifotbal l-a determinat pe patronul Ioan Zirbo sa se implice 'n sustinerea acestei spectaculoase competitii. in prima faza vor intra formatii din Liga a III-a, Liga a IV-a, dar si formatii ce nu evolueaza in vreo competitie organizata la Baza Onix.

Au fost formate 8 grupe, 'n care partidele se vor disputa dupa sistemul fiecare cu fiecare, urmand ca primele doua clasate sa se califice 'n faza urmatoare. Meciurile se vor desfasura 'n lunile noiembrie si decembrie. Echipele Cavalerii II si Super Team vor intra direct 'n faza secunda a competitiei, aceasta 'n cazul 'n care nu vor fi nevoite sa ia locul altor formatii, ce renunta la 'ntrecere din varii motive. In Grupa H vor evolua doar forma[ii nou-inscrise.

Vikingii, Vio@s Team, Studentii, CehuII

Deci din cate se pare, singura echipa care are ca adversari in grupa doar echipe din liga a 3-a suntem noi...interesant
Sus In jos
Admin
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Cupa Romaniei   Cupa Romaniei Icon_minitimeVin Noi 27, 2009 12:17 am

"Daca, editia precedenta a fost sponsorizata de SC SAL HDC, de data aceasta, SC Simoda va fi sponsorul principal. Se pare ca nostalgia absentei din campionatul de minifotbal l-a determinat pe patronul Ioan Zirbo sa se implice 'n sustinerea acestei spectaculoase competitii"

cine e zarbo asta, cine il cunoaste? nu are pe cine sponsoriza...
Sus In jos
REBEL

Mesaje : 49
Data de înscriere : 13/10/2009

Admin a scris:

Eu il cunosc... ca de obicei, io cunosc pe toata lumea
Sa-l intreb daca nu-l mananca la buzanare?!
Sus In jos
TODORUT ALIN

Mesaje : 75

Domnule Admin, invata echipele care din ce grupa fac parte si dupa aia da-ti cu parerea. La o prima privire mai sunt cel putin 2 grupe in care exista o singura echipa din liga a 4-a si restul sunt din liga a 3-a, cine stie ce descopar daca ma uit mai atent. Zirbo este un iubitor al fotbalului salajan si un obisnuit al "sinteticului", a avut chiar si echipa in campionat, daca nu ma insel, "Simoda", dar omul care le stie pe toate poate sa ma contrazica.
Sus In jos
Victor

Mesaje : 50

MesajSubiect: Re: Cupa Romaniei   Cupa Romaniei Icon_minitimeSam Noi 28, 2009 11:37 pm

Maine incepem cupa.Fiind in cantonament,inca,propun un imn al echipei ,motivator,al carui compozitor-cantor este insusi Mister:
Sus In jos
Admin
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Cupa Romaniei   Cupa Romaniei Icon_minitimeLun Noi 30, 2009 7:56 pm

Cupa Romaniei Etapa I > BT Royal - Generalii (parca) 3-6 (0-3)

Meci catastrofal, s-a simtit din plin lipsa unor jucatori, dar si lipsa de forma a petrecaretilor de vineri seara. Cu echipa intreaga cred ca altul era rezultatul.
Au fugit mai mult ca noi, au pasat frumos, au fost mai buni, desi daca ne intra ceva si noua poate era mai echilibrat meciul. Au promis ca bat tot in aceasta grupa, deci nu e nimica pierdut inca. Vreau o mai mare participare a toturor in urmatoarele 2 meciuri, fiind ultimele din acest an.
Remarcati: Cristi si Gabita; Oile negre: Unicul Capitan si Unicul Atacant.

Cupa Romaniei Etapa II > BT Royal - GMT: Miercuri, 2 Dec ora 19:00. Prezenta obligatorie...atentie se dau amenzi Twisted Evil
Sus In jos
Numarul 1

Mesaje : 166
Data de înscriere : 09/10/2009

Se intoarce lumea cu susul in jos, am ajuns sa fiu printre remarcati.

Numarul 1

MesajSubiect: Re: Cupa Romaniei   Cupa Romaniei Icon_minitimeMier Dec 02, 2009 12:49 am

vad ca nu spune nimeni nimic. Sunteti in refacere sau ati fost scalpati?
Sus In jos
REBEL

Mesaje : 49

Numarul 1 a scris:

Ce are scalpatul cu tacerea?!?
Mah, tu ai ramas afectat de prelungitele sedinte tehnice (mai nou din ce in ce mai lungi)

Si fii atent ca te-a remarcat Adm, cae stii ca nu prea lauda...
Sus In jos
Admin
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Cupa Romaniei   Cupa Romaniei Icon_minitimeMier Dec 02, 2009 5:52 pm

Am muncit ba toata ziua am carat lemne...Partea cu sclapatu' e posibil sa fi fost luni seara, nu imi amintesc foarte bine...cert e ca Marti dimineata totul parea ok...cel putin la mine.

Important e ca am primit ok-ul de participare la meciul de azi si la prelungiri...
Haideti la meci e important...Capitane...prezenta?