BT Royal
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Minifotbal Zalau
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Spartan16




Mesaje : 57
Data de înscriere : 08/10/2009
Varsta : 48
Localizare : zalau

Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Empty
MesajSubiect: Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni   Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Icon_minitimeLun Noi 01, 2010 8:29 pm

Duminica ora 16, dupa care se merge la meci.
Gloria e in picaj, sper sa nu-i relansam noi.
Nu uitati de prezenta.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 259
Data de înscriere : 08/10/2009

Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Empty
MesajSubiect: Re: Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni   Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Icon_minitimeMier Noi 03, 2010 10:36 pm

Spartan16 a scris:
Duminica ora 16, dupa care se merge la meci.
Gloria e in picaj, sper sa nu-i relansam noi.
Nu uitati de prezenta.

Meseseni
1 11-4 SAL HDC
2 8-2 Viper
3 13-3 Romanasi
4 3-5 Mobil Team
5 7-3 Sanatatea
6 3-6 GMT
7 6-4 Level X
8 8-2 Titan
9 6-4 Atletico
10 4-5 Scorpionii
11 2-3 Transimond
Sus In jos
https://btroyal.forumgratuit.ro
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 259
Data de înscriere : 08/10/2009

Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Empty
MesajSubiect: Re: Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni   Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Icon_minitimeVin Noi 12, 2010 12:18 am

BT Royal - Gloria Meseseni 7-3 (3-1)
Marcatori: Radu Buciu (2) şi Sorin Terheş, respectiv Victor Ardelean (2), Cristian Caraba (2), Mircea Dohan, Octavian Ardelean şi Alin Pavel

Si cum dupa una rece vine una calda, iata o noua victorie de rasunet a BT-ului in acest campionat. Adversar Gloria din Meseseni, una dintre cele mai bune echipe ale acestui campionat. Consecinta? Front page in “Sportul Salajan” citez ”BT Royal fura…Gloria Meseseniului”. Sper ca articolul a vrut sa fie doar un joc de cuvinte interesant, cat despre furat…intrebati-l pe Unicul Selectioner cate a patimit cu unul dintre cei doi arbitrii a acestui meci. Pe scurt marile greseli ale acestui arbitru: nu a eliminat portarul Gloriei dupa un fault in postura de ultim aparator, nu a acordat un 7 M clar facut de acelasi portar, a tolerat jocul dur al adversarilor si faulturile repetate ale acestora. Urmarea? Unicul Selectioner suspendat 2 etape si 50 RON amenda citez: “pentru presiune exercitata asupra arbitrilor si injurii adresate”. Oricum sper sa fie ultimul meci in care sa avem onoarea de a fi arbitrati de acest “distins” cavaler al fluierului.

Meciul? perfect din toate punctele de vedere…ne-a iesit jocul ca in vremurile bune…un doiuri, faze fixe si finalizari ca la carte.

Remarcati: Cristi dupa multa vreme in care nu a reusit sa iasa in evidenta, in sfarsit si-a facut jocul cu care ne obisnuise, revenind cu doua goluri. Mircea creste de la meci la meci iar Unicul Atacant, chiar daca nu a marcat decat o data a fost prezent in joc, reusind si 3 pase de gol.

Galeria prezenta in numar mare, reusind sa dea energie echipei si plumb in picioare adversarilor.

Pana la aceasta ora nu am reusit sa aflam reactia Unicului Selectioner cu privire la suspendarea acestuia…il rugam sa de dea o declaratie cat mai repede.

Urmeaza Ratinu, mare atentie la Zsolt…
Sus In jos
https://btroyal.forumgratuit.ro
TODORUT ALIN




Mesaje : 75
Data de înscriere : 08/10/2009

Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Empty
MesajSubiect: Re: Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni   Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Icon_minitimeVin Noi 12, 2010 2:01 am

Felicitari intregii echipe pentru daruirea de care a dat dovada in meciul de Duminica, intr-adevar dupa cum spunea si Unicul Atacant "exact ca in vremurile bune", sa nu ne culcam pe o ureche si sa ne pregatim exemplar pentru urmatorul joc, care este de asemenea foarte greu, sa nu uitam meciurile din campionatul trecut. In ceea ce priveste suspendarea mea nu este ceva foarte grav, dar m-am saturat sa fim calcati pe cap meci de meci si noi sa stam capra cu mici (foartea mici exceptii, parca am fi Duckadam ca numa el mai ii asa blandut). Ma simt persecutat si urmarit la fiecare meci de acesti hoti care habar nu au de arbitraj si vin la meciuri doar sa le faca praf (probabil se plictisesc acasa), am cerut cu inversunare comisiei care se ocupa de delegarile arbitrilor sa ne dea doar arbitrii care rezista presiunii, care au o anumita experienta si pot sa tina un meci in mana fara a fi inflentati de unul sau de altul. M-i s-a promis ca acest fluieras nu ne va mai arbitra niciodata, sper ca domnii din comisie sa se tina si de cuvant daca nu vor maceluri la teren, sau poate ca le place sa citeasca rapoarte facute de arbitrii si de jucatori, probabil ei se considera angajati FBI si le place sa faca investigatii. Salutam revenirea Unicului Fundas pentru Duminica, a promis ca va juca si el si va urca eficient pentru echipa, sper sa fie in forma dupa atata pauza. Bafta Baietii
Sus In jos
Numarul 1




Mesaje : 166
Data de înscriere : 09/10/2009

Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Empty
MesajSubiect: Re: Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni   Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Icon_minitimeVin Noi 12, 2010 3:46 pm

Victoria de duminica o sa o dedicam lui Mister. In plus o sa-i aducem si o damigeana de vin, sa-si scoata parleala cu amenda. Cat despre Zsolt o sa-l manance Mircea.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 259
Data de înscriere : 08/10/2009

Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Empty
MesajSubiect: Re: Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni   Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Icon_minitimeVin Noi 12, 2010 5:51 pm

TODORUT ALIN a scris:
Felicitari intregii echipe pentru daruirea de care a dat dovada in meciul de Duminica, intr-adevar dupa cum spunea si Unicul Atacant "exact ca in vremurile bune", sa nu ne culcam pe o ureche si sa ne pregatim exemplar pentru urmatorul joc, care este de asemenea foarte greu, sa nu uitam meciurile din campionatul trecut. In ceea ce priveste suspendarea mea nu este ceva foarte grav, dar m-am saturat sa fim calcati pe cap meci de meci si noi sa stam capra cu mici (foartea mici exceptii, parca am fi Duckadam ca numa el mai ii asa blandut). Ma simt persecutat si urmarit la fiecare meci de acesti hoti care habar nu au de arbitraj si vin la meciuri doar sa le faca praf (probabil se plictisesc acasa), am cerut cu inversunare comisiei care se ocupa de delegarile arbitrilor sa ne dea doar arbitrii care rezista presiunii, care au o anumita experienta si pot sa tina un meci in mana fara a fi inflentati de unul sau de altul. M-i s-a promis ca acest fluieras nu ne va mai arbitra niciodata, sper ca domnii din comisie sa se tina si de cuvant daca nu vor maceluri la teren, sau poate ca le place sa citeasca rapoarte facute de arbitrii si de jucatori, probabil ei se considera angajati FBI si le place sa faca investigatii. Salutam revenirea Unicului Fundas pentru Duminica, a promis ca va juca si el si va urca eficient pentru echipa, sper sa fie in forma dupa atata pauza. Bafta Baietii

Avem multi unici: Unicul Capitan, Unicul Selectioner, Unicul Atacant, mai avem Ministru' Apararii...mai avem un Providential (aveam), o guma...da unicul fundas nu avem...cred ca te-ai referit la Zighic...poate fi unicul polivalent de banda, sau unicul neinteles...dar nicidecum unicul fundas...
Sus In jos
https://btroyal.forumgratuit.ro
Numarul 1




Mesaje : 166
Data de înscriere : 09/10/2009

Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Empty
MesajSubiect: Re: Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni   Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Icon_minitimeVin Noi 12, 2010 9:09 pm

Eventual, unicul purtator de cuvant. Desi nu-l prea vad sa dea interviuri in numele echipei.
Sus In jos
LucianTerhes

LucianTerhes


Mesaje : 33
Data de înscriere : 08/10/2009
Varsta : 41

Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Empty
MesajSubiect: Re: Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni   Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Icon_minitimeVin Noi 12, 2010 11:36 pm

Nu ar trebuiii sa ne schimbam numele???..... unicul BT Royal.....
Sus In jos
Numarul 1




Mesaje : 166
Data de înscriere : 09/10/2009

Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Empty
MesajSubiect: Re: Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni   Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Icon_minitimeSam Noi 13, 2010 12:03 am

sa nu uitam de unicul chirurg
Sus In jos
Numarul 1




Mesaje : 166
Data de înscriere : 09/10/2009

Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Empty
MesajSubiect: Re: Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni   Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Icon_minitimeMar Noi 16, 2010 3:24 pm

asteptam o analiza serioasa a meciului.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Empty
MesajSubiect: Re: Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni   Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni Icon_minitime

Sus In jos
 
Etapa 12 - BT Royal - Gloria Meseseni
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Etapa 19 > BT Royal - Atletico II
» Etapa 4 > BT Royal - B&B
» Etapa 21 > BT Royal - BB
» Etapa 31 > BT Royal - KMO
» Etapa 15 > BT Royal - SAL HDC

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
BT Royal :: BT Royal :: Liga III > Sezon 2010/2011-
Mergi direct la: